Pozitif Psikoloji Danışmanlık Merkezi

Carl Gustav Jung ” Hayatta en acıklı şey, bir insanın problemin kendinden kaynaklandığını görememesidir” diyerek kendi hayatımızda yaşadığımız sıkıntıları aydınlatacak olan ışığın içimizde olduğuna işaret emiştir. İçinden çıkamadığımız problemler ardında olumsuz duygular bırakarak büyür. Bu duygular kendimize ve dünyamıza bakışımızı değiştirerek huzursuz bir hayat yaşamamıza sebep olur. Bu olumsuz duygu-düşüncelerin meydana çıkışı biyolojik, psikolojik ve sosyal sebeplere dayanmaktadır.

Psikolojik danışma süreci kişideki olumsuz duygu-düşünce ve yaşantılara odaklanarak kişinin hayatını daha kaliteli hale getirmeyi amaç edinir. Kısaca mantığı devrede tutarken sorunları çözmede alternatif yolların kişi tarafından görülebilir hale gelmesi için, kişiye özel uygun teknikler ile problemin kaynağına inerek, kişiyi tıkayan yolu açmak, sağlıklı ve mutlu şekilde gerçekleşmesini sağlamaktır.

Pozitif psikoloji kurumu olarak amacımız kişilerin hayatlarına odaklanmalarını sağlayarak kendi içindeki ışığı pozitif yönde keşfedip hayatlarını kaliteli hale getirmelerine yardımcı olmaktır.

Sosyal Medyada biz